Common Rail
Diesel Serwis
Adres:
ul. Konstantynowska 44
95-100 Zgierz - Łódź


Telefon:
794-225-125

Godziny otwarcia:
pon.-pt. 8.00-16.00
sob. nieczynne
Regeneracja Pomp Wtryskowych i Wtryskiwaczy
Jacek Janiszewski
regeneracja pompy wtryskowej pompa wtryskowa wtryskiwacze i pompy wtryskowe

Oferta. Serwis, naprawa, regeneracja, pompy wtryskowe.

  W czym może nam pomóc mechanik samochodowy?

  Zawód mechanika samochodowego to jeden z najciekawszych zawodów obecnych na szeroko pojętym rynku pracy. Choć często niedoceniany, sporo ciekawych wrażeń, doświadczeń, kontakt z wieloma różnymi ludźmi i ciągły rozwój osobisty. Oczywiście obarczony jest też oczywistym ryzykiem zawodowym i częstą pracą w niełatwych warunkach, jednak z pewnością jest to gra warta świeczki? Co zatem powinien mieć, umieć mechanik i czym się zajmuje na co dzień? Ogólnie pojętymi problemami technicznymi występującymi w pojazdach mechanicznych, przede wszystkim ich silnikach. Wymienia przeróżne auto części, począwszy od amortyzatorów, przez pompy, rozruszniki, hamulce i przeróżne paski, czyli wymiana rozrządu. Często ludzie mylą mechanika z elektrykiem, oczekując że wymieni im żarówkę, sprawdzi stan świec żarowych... A to spory dyshonor dla szanującego się mechanika. Dobry mechanik powinien mieć przede wszystkim sporą wiedzę, umiejętności, ale także instynkt, który pomoże mu tam, gdzie skończy się wiedza. Dobrze też, jeśli ma zawsze pod ręką przynajmniej podstawowe części samochodowe: paski rozrządu, rolki napinające, hamulce pompy czy amortyzatory, elementy elektroniki części i zamienniki.

  Czy regeneracja wtryskiwaczy jest dobrym pomysłem? Systemy wtryskowe

  Każdy, kto posiada samochód, którego nie kupił w salonie (czyli zdecydowana większość polskich kierowców), zapewne spotkał się w swoim życiu z określeniem "wtryskiwacze", nawet jeśli niespecjalnie wiedział, co miałoby ono oznaczać. Otóż wtryskiwacze to jedna z najczęściej podlegających wymianie części w kilku i kilkunastoletnich samochodach. Jeśli zajedziemy kiedyś do naszego zaufanego mechanika, czy też na inny auto serwis i w kontekście naszego auta usłyszymy słowo "wtryskiwacze", to musimy się przygotować na to, iż staniemy przed wyborem: wymiana, czy regeneracja wtryskiwaczy? Wybór jest oczywiście kwestią indywidualną każdego klienta, a zależy najczęściej od zasobności portfela. Zdecydowanie lepszą opcją jest bowiem całkowita wymiana pompy wtryskowej i wszystkich wtryskiwaczy, jednak jest to też opcja zdecydowanie droższa, dlatego często wybór pada mimo wszystko na serwis wtryskiwaczy common rail Zgierz. I nie ma w tym nic strasznego, czyszczenie czy regeneracja wtryskiwaczy jest bowiem rozwiązaniem dobrym, ale po prostu nie najlepszym. Warto je zastosować, jeśli potraktujemy to jako doraźny środek zapobiegawczy, mając świadomość, że teraz zaoszczędzimy kilkaset złotych, ale za kilka miesięcy będziemy musieli wrócić na auto serwis i tym razem już wymienić zepsute elementy.

  Ile kosztuje naprawa pompy wtryskowej? Układy wtryskowe.

  Zdecydowana większość nie tylko Polaków, ale i ludzi na całym świecie posiada prawo jazdy oraz swój własny samochód. I choć nasze wspaniałe, mądre głowy, zasiadające na Wiejskiej próbują nas nagonić do salonów zwiększając podatki na wszystko, co związane z motoryzacją, to jednak ciągle większość z nas jeździ autami, które wymagają regularnych wizyt u mechanika. Jedną z najczęściej psujących się części w samochodach ogółem, jest pompa wtryskowa. Dlatego wielu z nas zapewne próbowało już znaleźć w internecie cenę usługi naprawy bądź wymiany takiej pompy, innych zaś dopiero to czeka. Ile zatem kosztuje pompa wtryskowa? Wszystko zależy od tego, jakiego rodzaju pompę posiadamy i jak poważna jest usterka. Diagnoza i naprawa pompy wtryskowej pompy wtryskowej typu Common Rail może bowiem kosztować łącznie nawet grubo ponad tysiąc złotych. Naprawa pompy wtryskowej, działającej na zasadzie układów wtryskowych mechanicznych nie powinno natomiast kosztować więcej niż tysiąc złotych, a z kolei diagnostyka i naprawa układu wtryskowego typu EDC z reguły powinna zamknąć się już nawet w 500 złotych. Możemy oczywiście także zdecydować się na regenerację pompy, co jest rozwiązaniem nieco tańszym, jednak też zdecydowanie mniej trwałym.

  Gdzie możemy wykonać serwis, czyszczenie klimatyzacji w aucie?

  Choć Polska ciągle zalewana jest falą starych, niezupełnie sprawnych technicznie samochodów z zagranicy (najczęściej tej niemieckiej), to jednak każdego roku są to auta coraz nowsze, posiadające coraz więcej udogodnień technicznych. Dziś już niemal każdy polski kierowca może w swoim samochodzie skorzystać z dobrodziejstwa, jakim jest klimatyzacja. Jest to oczywiście spore udogodnienie, ale także dodatkowe koszty eksploatacyjne. Klimatyzacja co jakiś czas wymaga bowiem serwisu, przeglądu, "nabicia" itp. Gdzie zatem możemy wykonać serwis klimatyzacji? Czy wystarczy tylko wjechać na pierwszy lepszy auto serwis czy warsztat, czy może potrzebna jest do tego specjalistyczna stacja? Otóż obie opcje mają w sobie po trosze prawdy. Serwis klimatyzacji nie jest bowiem rzeczą, którą może wykonać pierwszy z brzegu auto serwis, jednak wiele warsztatów w Zgierzu ma w zakresie swoich usług serwis klimatyzacji. Tym zajmują się jednak także wyspecjalizowane stacje, zatrudniające wysokiej klasy specjalistów, którzy może nieco wyższym kosztem, ale też zdecydowanie sprawniej, zajmuję się właśnie serwisowaniem całej instalacji, którą popularnie nazywamy klimatyzacją.